Toimihenkilö

HUOM! Vielä tarkastuksen alla

Kilpailunjohtaja: Olavi Vainikainen 040-5017192

Kilpailusihteeri: Sanna Järvelä 044-7229320

Koordinaattori: Annika Härkönen 050-5416941

Tuomariston puheenjohtaja: Tuire Suvanto 0400-632153

Tekninen asiantuntija: Heikki Heiskanen 040-8607627

Ratamestari: 1. Juha Vilenius 040-9010410 2. Kristaps Caune

Päästewardi: Pirkko Vainikainen 040-5062669

Stewardit: Tiiu Vorne 040-5296110, Ann-Katrin Finell (sewardiharjoitteijana) 044-0598173, Kirsi Visakoivu 040-5129290, Heikki Mikola (vain la) 040-7567458

Turvallisuuspäällikkö: Kirsi Uusimaahi 040-7005920, tuuraa Sanna Järvelä 044-7229320

Kansliavastaava: Pia Linden 040-5090751

Tulospalvelu: Pia Linden, Stella Ekström, Nina Vasarainen 040-5017312(la), Sini Tikkala 040-8252675, Minna Paakki 050-3641725 ) Ritva Mansikkamäki050-5168853 (la- ja su)

Eläinlääkäri: Noora Saaristo 050-3132998

Eläinlääkärin avustaja: Mimosa Hirvilahti

Lääkäri: Hanna Lintu 050-4692362

Hevosambulanssi: Ok la, useampi eri henkilö päivystää

Tallipäällikkö: Annika Haapanen 050-5701130

Valjakkotuomari: Kati Honkanen 040-7312034

Valjakkotarkastus: Leena Vähä-Erkkilä, sihteeri: Anu Holopainen

Koulutuomarit: Kati Honkanen, Marita Törnroth, Tuire Suvanto, Mari Lehtikunnas, Karoliina Nieminen-Poutanen

Koulusihteerit: Laura Suominen (KH 8-12), Minna Putila(ML13.00 alkaen) Noora Suominen(MT8- loppuun), Johanna Häggman(TS 8-loppuun) ja Tapani Jokela (KH 13.00-loppuun)

Lähetit: 9-n.12.30: Siiri Lehto ja Hilla Lamminen.13.00 -loppuun: Sanna Varpula ja Tiia Puotsaari

Tarkkuustuomari: Kati Honkanen

Tarkkuussihteeri:

Ajanotto:

Tarkkuusradan toimihenkilöt: Tiia Puotsaari, Milla Kangasaho Noora Suominen, Arvo Järvelä, Juuso Ström, Siiri Lehto, Inkeri Merivirta, Iida Helskyaho

Emit vastaava: Kanslia

Estealueet: T=tuomari, P=piirtäjä, ajanottaja = A

Este 1. LAAKSOSEN METSÄ: T: Minna Putila, P: Satu Syrjänen, A: Anu Ahvenainen

Este 2. SJ TALLIN LAS VEGAS:T:Milla Kangasaho, P: Kirsti Sihto, A:Inkeri Merivirta

Este 3.ASTRUM PYRAMIDI:T: Juuso Ström, P: Ulla Leino, A:Tiia Puotsaari

Este 4. VATUN LAATIKOT: T: Tove Söderholm, P: Anni Järvenmäki, A: Noora Suominen

Este 5. VETCAREN KUKKANIITTY: T: Johanna Häggman, P:Riia Manelius, A: Petra Forssmann

Este 6. KIRJAVAISEN MERI: T: Iida Kuusinen, P: Saara Kuusinen, A: Aino Kuusinen

Este 7.RENGAS TURKU RALLI KUMPULA: T: Sari Seitsonen, P: Elli Laitinen, A: Hilla Lamminen

Palkintovastaava: Annika Härkönen (+Olavi Vainikainen, Pia Linden)

BUFFA:

Varpu Järvelä ja Kirsi Pajunen tekevät pääosin ruuat ym.

TO: 17-21 Varpu Järvelä, Taina Joronen, Susanna Puotsaari, Sari Seitsonen

PE: Aamupala 7 alkaen- 9: Varpu Järvelä,

8-14 Taina Joronen, Liina Ruohonen, Pauliina Raussi-Lund

12- 19 Varpu Järvelä, Sari Seitsonen, Leena Manner, 16.00 Margetta Salminen

LA: Aamupala 7 alkaen -9: Varpu Järvelä, Päivi Leikkonen

8-14: Leena Manner, Päivi Leikkonen, Salla Suomi

12-18: Sari Seitsonen, Susanna Puotsaari, Pauliina Raussi-Lund

SU: Aamupala 8 alkaen-10: Varpu Järvelä

9-14: Susanna Laine, Salla Suomi, Pauliina Raussi-Lund

12-18: Sari Seitsonen, Leena Manner, Susanna Puotsaari

VIP:

VIP ISÄNTÄ: Jarmo Murola

Avoinna: TO 21-22, PE ja LA 10- n.17, SU 10-kisojen loppuun.

TO: 21.00 Tervetulotilaisuus SM luokkiin osallistuville kuskeille, groomeille ja avain toimihenkilöille. Tarjoilusta vastaa: Essi Joronen ja Elli Mikkola

PE: Liisa Hammarberg

LA: 13.00 Bella ja Amanda Lehtinen

SU: Satu Syrjänen

Kuuluttajat: Mervi Levander 044-5544104, Anu Välimäki 0407270408 (tuuraa pe ja su)

Kengittäjät: Ilkka Loponen 050-5272197. Päivystää pe ja su n. 45 min. saapumisajalla. Lauantaina on paikanpäällä.

Yleismies: Jari Leino 040-7367402

Traktori+huolto: Henry Kirjavainen 044-0222449